Символіка району

Герб Балаклійського району

Додаток 1

до рішення VII сесії

XXIV скликання

від 21 лютого 2003 року

Герб Балаклыї

 

Додаток 2

до рішення VII сесії

XXIV скликання

від 21 лютого 2003 року

 

(із змінами згідно з

рішенням районної ради від

04 жовтня 2011 року №207-VI)

 

 

Положення

про герб Балаклійського району

 


1. Герб - це символ, офіційна емблема району, в якому відображається його історія, особливості та традиції.

 

2. Герб району являє собою геральдичний щит, розділений на три поля зі стилізованим зображенням герба Харківської області, козацьких шабель, золотого факела і золотого колоса.

Щит обрамлений дубовими гілками та колоссям, перевитими синьою, малиновою та білою стрічками. Синій (блакитний) колір здавна вважається кольором духовності (неба). Тому, для облагороджування воїнів, його додавали до червоного, що й утворювало малиновий, який на відміну від чисто червоного, теж, як і блакитний та синій, уважався барвою духовності. Срібно-білий колір - символ чистоти і відданості у давніх предків аріїв, відображав старшинство, це колір мудрих старців - знавців законів і традицій.

На верхньому полі стилізоване зображення герба Харківщини, це поле символізує зелені ліси, які простяглися через весь район, а також надію, радість, достаток, екологію нашого краю.

На другій частині поля зображено козацькі шаблі - символи минулого, пов’язаного із заснуванням Балаклії. Шаблі вкладені у піхви - це характеризує не тільки сьогоднішнє мирне життя, але й пам'ять про воєнні традиції і звитяги земляків, як у далекі часи, так і близькому минулому. З іншого боку - це символ того, що наш край, як і раніше, готовий боронити свою незалежність і волю. Шаблі розміщені на малиновій барві - барві воїнів-козаків, що вказує на історію заснування міста.

На білому або сірому нижньому полі символізоване зображення золотого факела з блакитним полум’ям Шебелинського газородовища. Білий або сірий колір - це колір Крейдянського кар’єра та цементно-шиферного комбінату. Нижче зображені два золотих колоси, як символ хліборобства, зерна, достатку і добробуту.

 

3. Еталонний зразок герба знаходиться в Балаклійській районній раді.

 

4. Герб району може:
- розміщуватися на будинках та у приміщеннях районної ради, районної державної адміністрації, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування;
- зображатися на бланках ділових паперів районної ради, районної державної адміністрації, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування;

 

5. Герб району може розташовуватися на архітектурних спорудах і використовуватися у святкових оформленнях, при виготовленні друкованої та рекламно-сувенірної продукції, зображатися на бланках ділових паперів підприємств, установ, організацій.

 

6. Використання зображення герба Балаклійського району підприємствами, установами, організаціями (в назвах підприємств, товарних знаках, при виготовленні продукції, наданні послуг, здійсненні робіт) дозволяється при наявності дозволу голови районної ради та протягом часу, на який видано таке право.

Для отримання дозволу до виконавчого апарату районної ради подається заява з проханням надати дозвіл на використання зображення герба Балаклійського району.

В заяві вказується:

- повна назва підприємства, установи, організації;

- прізвище, ім’я та по батькові уповноваженого представника підприємства, установи, організації;

- місце розташування підприємства, установи, організації;

- мета використання зображення герба Балаклійського району.

До заяви додаються копія статуту (положення) підприємства, установи, організації.

Використання зображення герба Балаклійського району фізичними особами здійснюється в порядку та на умовах, передбачених для юридичних осіб.

Заява розглядається протягом одного місяця. За результатами розгляду може бути прийняте рішення про надання дозволу на використання зображення герба Балаклійського району або відмовлено в наданні такого дозволу. Термін дії дозволу 1 рік. Після закінчення терміну дії необхідно отримати дозвіл на наступний період.

Відмова в наданні дозволу на використання зображення герба Балаклійського району можливе у разі ненадання заявником необхідних документів, або надані документи не відповідають дійсності, а також у разі, коли метою використання зображення герба Балаклійського району є дії, що суперечать напрямкам діяльності місцевих органів влади чи органів місцевого самоврядування.

Юридичні особи та громадяни, які не отримали дозвіл в установленому порядку, але використовують зображення герба Балаклійського району, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

 

7. Контроль за виконанням цього Положення покласти на постійні комісії з питань депутатської діяльності, етики, місцевого самоврядування (Павлова О.Д.) та з питань планування, бюджету та фінансів (Зубаренко Г.А.).

 

 

Заступник голови районної ради                                                                                 В.І.Шаповал

 Ефективна первинна медицина в громаді