Рятувальники Балаклійщини попереджають населення про небезпеку загорянь в екосистемах

Шановні жителі Балаклійщини!

Протягом 2020 року на території району співробітники районного відділу 111 разів викликалися на ліквідацію пожеж сухої рослинності, площа знищеної рослинності складає 150 га.

Наразі кожен господар в своєму подвір’ї починає згрібати сміття, не замислюючись про негативний вплив такої діяльності на навколишнє природне середовище та здоров’я оточуючих.
Люди забувають, що при випалюванні сухої рослинності страждає не лише природа, а й вони самі. Інколи, через свою необережність, палії стають жертвами своєї «плідної» праці. Від охопленої полум’ям трави загоряються житлові будинки, господарські будівлі, сараї з худобою, гинуть та отримують травми люди. Часто спалення сухої трави стає причиною лісових пожеж, які швидко поширюються і ліквідувати їх дуже складно.
Ми вкотре звертаємося до всіх жителів району з проханням не розводити багаття на своїх присадибних ділянках та прилеглих територіях, не спалювати траву поблизу автошляхів, адже через погану видимість на дорозі існує загроза виникнення дорожньо-транспортних пригод.
Будьте пильні та пам’ятайте: нехтування правил пожежної безпеки тягне за собою адміністративну та, навіть, кримінальну відповідальність за скоєне лихо!
Так, статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків», а саме за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою чи іншою природною рослинністю, або її залишків та опалого листя на земельних сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насаджень та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі навколишнього природного середовища або порушенням умов такого дозволу, а також невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
За розведення багаття, спалювання відходів на відстані менше 15 метрів від будівель та споруд; за спалювання стерні післяжнивних залишків, розведення багать на полях у період збирання врожаю передбачена адміністративна відповідальність за статтею.
Стаття 245 Кримінального кодексу України «Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу» передбачає штраф від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження воді на строк від 2 до 5 років, чи позбавлення волі на той самий строк.
Тож, слід пам’ятати, що випадки спалювання сухої трави тягнуть за собою непередбачувані наслідки. Якщо ви помітили горіння сухої трави - спробуйте самотужки його ліквідувати. У випадках значного поширення пожежі - негайно повідомте про загоряння за телефоном «101».
Шановні громадяни! Ніколи не забувайте про правила пожежної безпеки. Попередити вогонь простіше, аніж приборкати велику територію, охоплену червоною стихією. Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї.


Балаклійський РВ ГУ ДСНС України у Харківській області

 Ефективна первинна медицина в громаді