Перша сесія Балаклійської районної ради у 2019 році

05 лютого відбулась перша цьогорічна сесія Балаклійської районної ради за присутності 28 депутатів та голови Балаклійської РДА Степана Масельського. XXXIX – за рахунком сесія районної ради сьомого скликання розпочала свою роботу, як завжди, із слухання Гімну України.

Під керівництвом голови районної ради О.М. Літвінова, в роботі сесії прийняли участь керівники органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій, силових відомств, освіти та охорони здоров’я району, виконавчий апарат районної ради, начальники відділів, секторів і управлінь райдержадміністрації, представники громадськості та районних ЗМІ. Також на засіданні був присутній депутат Харківської обласної ради Анатолій Русецький.
Розпочато пленарне засідання із того, що депутатами було ухвалено ряд процедурних питань, які стосувались порядку денного, регламенту, секретаріату, тощо.
На розгляд сесії було винесено тридцять п'ять питань та розділ "Різне", які відповідно до Регламенту районної ради попередньо розглядалися на спільному засіданні профільних постійних комісій та президії районної ради.
Затвердивши порядок денний, депутати перейшли до розгляду питань.
Далі голова районної державної адміністрації С.І. Масельський прозвітував про виконання Програми соціально-економічного розвитку Балаклійського району за 2018 рік, в якому йшла мова про розвиток базових галузей економіки та інфраструктури життєзабезпечення, підвищення стандартів життя Балаклійського району.
Звітуючи перед депутатським корпусом, Степан Іванович, зокрема, сказав, що за звітний період вдалося досягти позитивних зрушень у реальному секторі економіки та у вирішенні соціальних проблем району. Обсяг реалізованої промислової продукції за 2018 рік склав 42,9 млрд. грн., що складає 25,3% у загальному обсязі реалізованої продукції по області, і за цим показником район посідає перше місце серед районів області. У порівнянні з 2017 роком обсяги реалізованої продукції збільшилися на 2,4%. Також було озвучено обсяг виробництва продукції сільського господарства по всіх категоріях господарств за 2018 рік та обсяг капітальних інвестицій.
Проведено ряд заходів, спрямованих на ремонт закладів освіти, охорони здоров’я, культури із залученням коштів бюджетів усіх рівнів. Значна увага приділена відновленню доріг загального користування району. За рахунок різних джерел фінансування виконано ремонт доріг комунальної власності в населених пунктах району на суму 35,1 млн. грн.
Районною державною адміністрацією проводилась відповідна робота щодо виконання делегованих повноважень по управлінню комунальним майном. У минулому році районними комунальними підприємствами було забезпечено надання споживачам сталих та якісних послуг з тепло-, водопостачання, водовідведення, утримання житлових будинків, прибудинкових територій та вивезення твердих побутових відходів. Для забезпечення сталої роботи районних комунальних підприємств з районного бюджету у 2018 році була виділена фінансова підтримка на безповоротній основі та на поповнення їх статутних фондів на загальну суму 10,9 млн. грн., у тому числі КП «Балаклійський водоканал» - 3,5 млн. грн., КП БРР «Балаклійські теплові мережі» - 5,3 млн. грн., КП БРР «Балаклійський Житлокомунсервіс» - 2,1 млн. грн.
Що стосується питання виконання бюджету Балаклійського району.
За підсумками 2018 року до загального фонду зведеного бюджету району надійшло 484,6 млн. грн. податків та зборів або 108,0% до затвердженого плану. Дохідна частина загального фонду перевиконана по всіх 25 місцевих радах району. Зберігається загальна позитивна динаміка надходжень доходів загального фонду місцевих бюджетів району - проти 2017 року надходження збільшилися на 168,2 млн. грн. або на 53,1%.
За статистичними даними, середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по району за III квартал 2018 року складає 10035 грн., що до відповідного періоду попереднього року становить 115,5%, до середнього рівня по області - 127%. За рівнем середньомісячної заробітної плати район займає 2 місце по області. Станом на 1 січня 2019 року середній розмір пенсії по району склав 2590 грн.
Також Степаном Івановичем було прозвітовано щодо продовження роботи щодо покращення матеріально-технічної бази бюджетних закладів, створення умов для досягнення якісно нового рівня освіти, культури та медичного обслуговування громадян.
Було окреслено основні пріоритетні завдання щодо соціально-економічного розвитку району на 2019 рік. В завершення голова районної державної адміністрації наголосив: "Головна мета нашої з вами роботи – це покращання добробуту населення, що можливе лише за умови скоординованої та ефективної роботи районної державної адміністрації, депутатського корпусу району, органів місцевого самоврядування та керівництва підприємств, установ та організацій району. У зв’язку з цим, запрошую всіх причетних до плідної співпраці у виконанні зазначених завдань."
Було вирішено й ряд фінансових питань, які озвучила начальник фінансового управління райдержадміністрації Лідія Гололобова. Депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за 2018 рік. Було також внесено зміни до показників районного бюджету на 2019 рік.
Також знято з контролю програми, термін дії яких закінчився минулого року. Внесено зміни до районних програм по профілактики правопорушень, розвитку місцевого самоврядування, розвитку культури, оздоровлення та відпочинку дітей, підтримки комунальних закладів охорони здоров'я, тощо. Депутатський корпус вирішив й кадрові питання, а саме продовження терміну дії контрактів із керівниками комунальних підприємств та закладів.
Депутати вирішили ряд питань, що стосуються управління майном комунальної власності територіальних громад району. Загалом на пленарному засіданні ХХХІХ сесії районної ради було схвалено 35 проектів рішень.
З прийнятими рішеннями можна ознайомитись на офіційному веб-порталі районної ради в розділі "Рішення" головного меню, а також, відповідно до чинного законодавства, усі результати голосування депутатів розміщені в розділі "поіменне голосування".