Свято Івана Купала

«…Ой на Івана, ой на Купала Балаклія гуляла
Традиції шанувала. Тепло дарувала…»

Театралізованим обрядовим дійством, хороводами навколо купальського вогнища, численними майстер-класами та конкурсами, змаганнями, прикрашанням ляльки Марени та пошуками квітки папороті – таким насиченим і яскравим у Балаклії відбулося святкування Івана Купала.

Сьогодні ввечері 6 липня який рік поспіль на березі річки на міському пляжі зібралися мешканці міста та гості для чарівного дійства: показати та подивитись традиції українського народу з вшануванням народних свят, передати їх нащадкам, викликати інтерес до етнографічної пошукової роботи, відволікти людей від своїх проблем, надати можливість для спілкування, подарувати радість.
Одне з найулюбленіших і наймасовіших дійств міста пройшло за участі голови районної ради Олександра Літвінова та першого заступника голови райдержадміністрації Вячеслава Тищенка.
“Щиро вітаю вас із чудовим фольклорним святом “Івана Купала”. Ми цінуємо культурну спадщину наших пращурів і передаємо її нашим нащадкам. Це свято стосується кожного з нас, адже всі ми носії культури, традицій, звичаїв – сіл, селищ, міста, району, зрештою, країни в якій ми живемо. Це свято є даниною шани традиціям та обрядам українського народу, української культури без якої немає існування української державності. Шановні жителі Балаклійщини! Ваша участь у сьогоднішньому святі – чудовий приклад виняткової живучості пріоритетів народної культури та людей, які роблять все можливе для її відновлення”, – сказав Олександр Миколайович, звертаючись до присутніх на святі.
Концертно-розважальна програма була наповнена виступами аматорських колективів районного Будинку культури, творчих колективів селищних та сільських рад, які упродовж вечора дарували глядачам гарний настрій. У заході взяли участь: Андріївський, Борщівський, Веселівський, Вербівськи, Морозівський, Гусарівський, Лозовенківський, Новогусарівський, Пришибський, Яковенківський сільські Будинки культури та клуби. Представники творчих колективів привезли з собою творчі номери: пісні та запальні таночки.
Балаклійці та гості міста мали нагоду спостерігати театралізоване дійство, а найбільш активні із присутніх взяли участь у різноманітних конкурсах, що проходили на березі річки. Наприкінці заходу відбулось дивовижне fire show, яке заворожило присутніх пристрастю танцю у поєднанні з небезпекою вогня.