Ювілей Балаклійського районного краєзнавчого музею

 Будівля нашого музейного закладу має насичену «біографію», початок якої слід шукати ще на початку ХІХ століття. На даний час будинок є пам'ятником архітектури, з яким пов'язана стара й романтична легенда. 

Свідком багатьох подій був цей будинок, мав багатьох господарів за свою майже двовікову історію, а з 1989 року він гостинно відчиняє двері для відвідувачів Балакліського краєзнавчого музею, який отримав тут свою постійну прописку. 

Фонди Балаклійського районного краєзнавчого музею налічують більше 12 тис. музейних предметів основного та науково-допоміжного фонду з різних періодів історії краю.

В музеї працює три постійно діючі експозиції: „Етнографія рідного краю”, „О.Петрусенко – видатна українська співачка”, „Балаклійщина у полум’ї ІІ Світової війни” та міні-виставки «Пам'ять про вас збереже Балаклійщина» (присвячена учасникам боротьби за територіальну цілісність кордонів України, учасникам АТО), „Мій біль – Афганістан”, „Історія однієї розкопки” (археологічні знахідки салтівської культури з могильника біля с.Нова Гусарівка Балаклійського району), „У калейдоскопі часу”(предмети побуту 50-х років ХХст.) 

Щорічно у виставковій залі музею та за його межами працівники музею відкривають 20-25 виставок, на яких експонуються предмети з фондів музею, роботи місцевих фотомайстрів, художників, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, роботи учнів художніх відділень музичних шкіл Балаклійського району, поробки гуртківців будинків дитячої та юнацької творчості, що діють на території району. В рамках співробітництва з музеями Харківської області Балаклійський краєзнавчий музей експонує виставки різних музеїв, а також  пересувні виставки Українського національного інституту пам’яті.

Сьогодні, на іменинному заході присутні згадали багато відомих людей Балаклійщини, завдяки яким заклад сьогодні функціонує.

Директор Краєзнавчого музею Кулініч Тетяна Борисівна щиро подякувала й тим, хто був присутній на урочистостях, і тим, кого вже немає серед нас.

Для відвідувачів музею влаштована експозиція з багатьма цікавими матеріалами, експонатами та ілюстраціями.