11.33 - Балаклійська районна рада

Балаклійська районна рада

11.33

БАЛАКЛІЙСЬКА РАЙОННА РАДА

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ

XXХІІІ СЕСІЯ VII СКЛИКАННЯ

________________________________________________________________________________

ПРОЕКТ  РІШЕННЯ

                                                               
                                        
Від   «____»  ___________ 2018 року                                                                      № ____ -VII


Про затвердження Порядку здійснення 

компенсаційних виплат за пільговий проїзд

окремих категорій громадян автомобільним транспортом

на приміських автобусних маршрутах 

загального користування у Балаклійському районі,

що здійснює ТОВ «Авто-ОВІ»


Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 7, 37 Закону України «Про автомобільний транспорт», статті 91 Бюджетного кодексу України, з метою реалізації прав осіб-пільговиків на безоплатний пільговий проїзд та виконання Комплексної Програми соціального захисту населення Балаклійського району на 2017- 2020 роки, затвердженої рішенням XII сесії Балаклійської районної ради VІІ скликання від 13 вересня 2016 року № 162-VII  «Про затвердження  Комплексної Програми соціального захисту населення Балаклійського району на 2017-2020 роки (зі змінами)», районна рада   


ВИРІШИЛА:


1. Затвердити Порядок здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування у Балаклійському районі, що здійснює  ТОВ «Авто-ОВІ» (далі – Порядок) (додається). 

2. Надати право на пільговий проїзд на приміських автобусних маршрутах  загального користування у  Балаклійському районі пенсіонерам за віком, ветеранам праці та дітям війни.                                                                                                                                                                                                                                   

3. Доручити Балаклійській районній державній адміністрації забезпечити проведення відшкодування коштів перевізнику, який здійснює безкоштовні перевезення пільгових категорій населення, згідно затвердженого Порядку та укладеного договору, в межах кошторисних призначень на бюджетний рік.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з гуманітарних питань, соціального захисту населення та зв’язків з громадськими організаціями (Швід С.А.).Голова районної ради                                   О.Літвінов


ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення районної ради

від «__»______2018 року №__-VII


Порядок

здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування у Балаклійському районі, що здійснює ТОВ «Авто-ОВІ»


1.Загальні положення


1.1. Цей порядок визначає механізм здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування Балаклійського району, що здійснює ТОВ «Авто-ОВІ», з яким укладено договори про організацію перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування (далі – Порядок), та комплексного розв’язання проблеми фінансування компенсаційних виплат за пільгові перевезення пасажирів (далі – компенсаційні виплати).

1.2. Законодавчою та нормативною підставою Порядку є Бюджетний кодекс України, закони України «Про автомобільний транспорт», «Про місцеве самоврядування в Україні», інші нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері.

1.3. Порядок визначає механізм здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян за безоплатний проїзд автомобільним транспортом загального користування на приміських автобусних маршрутах відповідно до статей 12, 13 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту», статей 20, 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», статті 13 Закону України «Про охорону дитинства», пункту 11 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» за рахунок та в межах коштів, передбачених на зазначені цілі.

Перелік законодавчих актів, відповідно до яких пільговики мають право на безоплатний проїзд автомобільним транспортом загального користування на приміських автобусних маршрутах, може бути розширений (змінений) відповідно до законодавства України.

1.4. Джерелами компенсаційних виплат є кошти міського, селищних, сільських бюджетів, що залучаються до районного бюджету у вигляді міжбюджетних трансфертів.

Для здійснення компенсаційних виплат можуть залучатися кошти районного бюджету.

Перерахування за цим Порядком компенсаційних виплат здійснюється в межах профінансованого місцевими радами фінансового ресурсу.

1.5. Головним розпорядником коштів, виділених на компенсаційні виплати на відповідний рік, в частині видатків на відшкодування витрат за пільгове перевезення автомобільним транспортом загального користування на приміських автобусних маршрутах загального користування є управління соціального захисту населення Балаклійської районної державної адміністрації (далі – Управління).

1.6. Порядок передбачає здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування відповідно до Комплексної Програми соціального захисту населення Балаклійського району на 2017-2020 роки в межах бюджетних призначень на відповідний рік.

1.7. Здійснення компенсаційних виплат проводиться на підставі договору про відшкодування підприємству ТОВ «Авто-ОВІ» втрати його доходів від перевезень окремих  категорій громадян, що мають відповідні пільги, за рахунок коштів Балаклійського районного бюджету, укладеного між ТОВ «Авто-ОВІ» та Управлінням.

ТОВ «Авто-ОВІ» – отримувач компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян для укладення договору з Управлінням подає наступну інформацію:

- заяву на укладення договору;

- виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

- копію чинного договору про організацію перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування;

- копію ліцензії;

- копію розкладу руху автобусів на маршрутах;

- копію свідоцтва про реєстрацію платника податку (за наявності);

- довідку про маршрути, в якій вказується:

• найменування маршруту;

• назва і адреса відправного пункту та пункту прибуття;

• встановлені тарифи (вартість проїзду).

1.8. Право на пільговий проїзд на приміських автобусних маршрутах загального користування Балаклійського району, згідно чинного законодавства, мають наступні пільгові категорії громадян на підставі наступних документів:

- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, відповідно до статті 20 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” - на підставі посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до  категорії 2, відповідно до статті 21 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” - на підставі посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- дітей віком від шести років, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, відповідно до         статті 30 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” – на підставі посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи;

- учасників бойових дій відповідно до статті 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” - згідно з посвідченням «Учасник бойових дій»;

- осіб, які отримали інвалідність внаслідок війни, відповідно до статті 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” - згідно з посвідченнями «Інвалід війни»;

- дітей віком від шести років з багатодітних сімей відповідно до статті 13 Закону України “Про охорону дитинства” - на підставі посвідчення «Дитина з багатодітної сім’ї» або довідки управління соціального захисту населення районної державної адміністрації про перебування на обліку в ЄДАРП (за відсутності бланків посвідчень).

- ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби, ветеранів служби цивільного захисту, ветеранів Держспецзв’язку відповідно до статті 6 Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист” - при пред’явленні відповідного посвідчення «Ветеран військової служби», «Ветеран податкової міліції», «Ветеран Державної кримінально-виконавчої служби», «Ветеран служби цивільного захисту», «Ветеран Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації» - на підставі вищеперерахованих посвідчень;

- батьків військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби, відповідно до статті 14 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” – на підставі посвідчення члена сім’ї загиблого;

- осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю віком від шести років та осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю, відповідно до статті                381 Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” – на підставі пенсійного посвідчення або довідки управління соціального захисту населення районної державної адміністрації;

- реабілітованих осіб, які отримали інвалідність внаслідок репресій або є пенсіонерами, відповідно до статті 6 Закону України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні” – на підставі посвідчення або довідки про реабілітацію.

Перевезення даних пільгових категорій громадян здійснюється щоденно.

1.9. Правом на пільговий проїзд на приміських автобусних маршрутах загального користування Балаклійського району користуються наступні категорії громадян на підставі наступних документів:

- пенсіонери за віком - на підставі пенсійного посвідчення;

- ветерани праці – на підставі посвідчення «Ветеран праці»;

- діти війни – на підставі довідки, виданої управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації, або штампу в пенсійному посвідченні, відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни". 

Облік перевезення даних категорій громадян здійснюється по талонах.


2. Механізм обліку  фактичних перевезень громадян, яким надано

право безоплатного проїзду автомобільним транспортом приміського

сполучення 


2.1. За отриманням талонів  громадяни, яким надано право на пільгові перевезення, звертаються до міської, селищної та сільської рад за місцем реєстрації.

2.2. Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації виготовляє талони (додаток 1 до Порядку)  та передає їх за заявкою до міської, селищної, сільських рад.  

Міська, селищні та сільські ради забезпечують їх зберігання, видачу та облік.

Розподіл і поширення талонів проводиться за заявочним принципом.

Талон є документом суворої звітності - з номером, розміром 109x94 міліметрів з написом зверху: «Талон для обліку безкоштовного (пільгового) проїзду автотранспортом в приміському сполученні». Талон дійсний при наявності печатки міської, селищної, сільської рад та підпису посадової особи, відповідальної за видачу талонів.

2.3. Право на використання талону має тільки громадянин, якому надано право на пільговий проїзд, та видано талон. Талон без відповідного документа, що підтверджує право на пільгу, не вважається дійсним та не дає право на пільговий проїзд.

Талони дійсні протягом місяця, зазначеного в талоні. Одному пільговику талони видаються в кількості 8 шт. на 4 поїздки  на місяць в прямому та зворотному напрямку.   Якщо особі пільгової категорії необхідно здійснити поїздку до населеного пункту району, до якого не пролягає приміський автобусний маршрут від місця його реєстрації, йому можуть бути видані до основного додаткові талони із зазначенням пунктів відправлення та прибуття в прямому та зворотному напрямку. Талонами пільговик може скористатися в будь-який зручний для нього день.  Компенсація за невикористані талони не виплачується. У разі втрати талонів, їх видача не поновлюється.

2.4. Для отримання талонів громадянин пільгової категорії звертається до міської, селищної чи сільської рад та пред'являє особисто такі документи:

- документ, який підтверджує право на пільги;

- паспорт.

2.5. Видача талонів проводиться міською, селищними чи сільськими радами з відміткою на талоні місяця його дії, прізвища, імені, по - батькові пільговика, номера та серії посвідчення чи реквізити іншого документа, який підтверджує право на пільгу, категорії пільговика, пунктів відправлення та прибуття. Про одержання талонів пільговик розписується у журналі обліку талонів. Видача талонів здійснюється з 25 до 30 числа щомісячно на наступний місяць.

2.6. При посадці в автобус на автостанції або за її межами пільговик пред'являє водієві відповідне посвідчення і талон, який дає право проїзду. 


3. Порядок проведення відшкодування компенсації

3.1. Перевізник щомісячно до 10 числа місяця, наступного за звітним, надає управлінню соціального захисту населення районної державної адміністрації реєстр талонів, талони та розрахунок збитків від перевезень окремих пільгових категорій громадян по приміських автобусних маршрутах.

3.2. Розрахунки фактично виконаних обсягів перевезень пільгових категорій населення в автобусах приміських маршрутів загального користування виконуються перевізниками на підставі фактичної кількості отриманих від громадян талонів та вартості проїзду пільговиків окремо за календарний місяць. 

3.3. Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації  на підставі розрахунку фактично виконаних обсягів перевезень пільгових категорій населення по приміських маршрутах, що надається перевізником, та отриманих талонів здійснює відшкодування компенсаційних виплат в межах кошторисних призначень на бюджетний рік на розрахунковий рахунок перевізника.

3.4. Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації  веде облік взаєморозрахунків з перевізником.


4. Контроль та відповідальність за порушення договірних умов

4.1. Перевізник несе повну відповідальність за надання пільг на проїзд окремих категорій громадян за рахунок коштів місцевого бюджету та за достовірність поданих розрахунків.

5. Порядок розгляду спорів

5.1. Спори, що виникають між перевізником та управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації вирішуються шляхом переговорів.

5.2. У випадках недосягнення згоди між управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації та перевізником спори вирішуються згідно з чинним законодавством України.Заступник голови районної ради                                                                          В.Чуприн


Додаток 1 до Порядку


БЕЗ ПОСВІДЧЕННЯ НЕ ДІЙСНИЙ

_______________________________________________________________________________

(назва місцевої ради)

ТАЛОН №

для обліку безкоштовного (пільгового) 

проїзду автотранспортом в приміському 

сполученні 

на ____________________20_______ року

(місяць)

______________________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по-батькові пільговика) 

Посвідчення, що дає право на пільгу,  серія_____№________

від_______________________________________________________

(назва населеного пункту)

до____________________________________________________________

(назва населеного пункту)

М. П._____________________________________________________

(підпис посадової особи, відповідальної  за видачу талону)Заступник голови районної ради                                                                          В.Чуприн


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту рішення Балаклійської районної ради

«Про затвердження Порядку здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування у Балаклійському районі, що здійснює

ТОВ «Авто-ОВІ»


Проектом рішення Балаклійської районної ради  «Про затвердження Порядку здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування у Балаклійському районі, що здійснює ТОВ «Авто-ОВІ» визначено механізм здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування Балаклійського району, що здійснює ТОВ «Авто-ОВІ», з яким укладено договори про організацію перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування (далі – Порядок), та комплексного розв’язання проблеми фінансування компенсаційних виплат за пільгові перевезення пасажирів (далі – компенсаційні виплати).

Законодавчою та нормативною підставою Порядку є Бюджетний кодекс України, закони України «Про автомобільний транспорт», «Про місцеве самоврядування в Україні», інші нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері.

Порядком визначено механізм здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян за безоплатний проїзд автомобільним транспортом загального користування на приміських автобусних маршрутах відповідно до статей 12, 13 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту», статей 20, 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», статті 13 Закону України «Про охорону дитинства», пункту 11 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» за рахунок та в межах коштів, передбачених на зазначені цілі.

Також проектом рішення районної ради надано право на пільговий проїзд на приміських автобусних маршрутах  загального користування у  Балаклійському районі пенсіонерам за віком, ветеранам праці та дітям війни. 

Визначено джерела компенсаційних виплат, механізм обліку  фактичних перевезень громадян, яким надано право безоплатного проїзду автомобільним транспортом приміського сполучення, порядок проведення відшкодування компенсації.

Реалізація зазначеного Порядку дозволить забезпечити права окремих категорій громадян на пільгове перевезення та забезпечити механізм здійснення відшкодування перевізнику компенсаційних виплат за пільгові перевезення окремих категорій громадян.

Основною метою прийняття зазначеного рішення районної ради є затвердження Порядку здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування у Балаклійському районі, що здійснює ТОВ «Авто-ОВІ», що дозволить забезпечити права окремих категорій громадян на пільгове перевезення та забезпечити механізм здійснення відшкодування перевізнику компенсаційних виплат за пільгові перевезення окремих категорій громадянНачальник управління економічного 

розвитку, торгівлі, житлово-комунального 

господарства та інфраструктури

районної державної адміністрації              ________________                О.П. Ситнік«___» ________________ 2018 р.