Свято Перемоги крокує Балаклійщиною


Святкова хода розпочалася о 10-ій ранку від районної адміністративної будівлі. Очолювали колону сивочолі ветерани, які несли квіти до Вічного вогню.

Цього дня на священному для кожного мешканця Балаклійщини місці зібралися сотні людей, щоб вшанувати пам’ять полеглих і віддати шану живим героям ІІ Світової війни, які звільнили людство від нацизму. 

У знак увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки Другої світової війни, учасники заходів, серед яких – голова районної ради Олександр Літвінов,  голова райдержадміністрації Степан Масельський, Балаклійський міський голова Іван Столбовий, заступники керівників району, депутати Харківської обласної ради, ветерани Другої світової війни, представники громадських організацій, підприємств та установ, школярі та громадськість поклали до підніжжя монумента квіти. Перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв, в таборах смерті, низько схилили голови.

Відкриваючи урочистий мітинг, до його учасників звернулись Олександр Літвінов та Степан Масельський.

"Сімдесят три роки відділяє нас від того дня, коли ви врятували людей від жахіть нацизму. Вже немало років ми несемо квіти до могил загиблих, з вдячністю в серцях. І, хоч все далі відходять грізні роки Другої світової війни, та не згасає пам’ять про тих, хто приніс на вівтар Великої Перемоги своє життя, хто поліг у боях заради щастя інших. Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих у найстрашнішому воєнному протистоянні минулого століття. Дякуємо Вам за ратний подвиг, мужність і героїзм…", - зазначив у своєму виступі Олександр Миколайович. Словами вдячності до ветеранів звернулись також Іван Столбовий, Олександр Захаров. 

Під відлік метронома юнаки крізь живий коридор пронесли гірлянду Слави і поклали її до підніжжя обеліска загиблим воїнам. Учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих захисників Вітчизни хвилиною мовчання.

Після закінчення урочистого мітингу, присвяченого Дню Перемоги, його учасники стали глядачами масштабного дійства: стройовим маршем з піснею, одягнуті у військову форму, містом пройшли старшокласники, які чітко, карбуючи крок, рівнялися на ветеранів. А під час маршу, діти вручали квіти ветеранам, учасникам АТО та воїнам – інтернаціоналістам.

Такі ж урочистості з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулися по всьому району.