Відкриття інклюзивно-ресурсного центру

Сьогоденне урочисте відкриття інклюзивно-ресурсного центру відбулось за участі заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Бабічева Анатолія Валерійовича, голови Балаклійської районної ради Літвінова Олександра Миколайовича, голови районної державної адміністрації Масельського Степана Івановича. В заході також взяли участь директор Департамент науки і освіти Харківської облдержадміністрації Лариса Карпова та радник голови Харківської облдержадміністрації, президент благодійного фонду "Допомога – це я" Алла Ройтблат. 
Інклюзивно-ресурсний центр є закладом, який створено з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, у тому числі у професійно-технічних навчальних закладах.
Центр розташовано на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. О.А. Тризни. Він надаватиме послуги дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у навчальних закладах Балаклійського району. На даний час в ІРЦ створені: ресурсна кімната, навчальна кімната для індивідуальних та групових занять, кабінет для засідань. У центрі працюватимуть вчитель-логопед, вчитель-дефектолог, практичний психолог, вчитель лікувальної фізкультури.


Діяльність Центру в районі сприятиме забезпеченню дітям з особливими освітніми потребами необхідної психолого-педагогічної підтримки, з урахуванням їх індивідуальних потреб, а також має стати ефективним засобом забезпечення прав таких осіб на освіту, сприяння розвитку їх особистості, поліпшення стану їх здоров'я та якості життя, підвищення рівня участі у житті громади та дозволить продовжити реалізацію комплексу заходів щодо поліпшення доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг. Фінансування Центру здійснюватиметься з районного бюджету.
«Інклюзивно-ресурсні центри з підтримки інклюзивної освіти – це важливий крок у формуванні сучасної системи кваліфікованого супроводу дітей з особливими освітніми потребами протягом навчання від 2 до 18 років», - у своїй промові зазначили гості на урочистому відкритті Центру.