Чергова сесія Балаклійської районної ради

Під керівництвом голови районної ради О.М. Літвінова, в роботі сесії прийняли участь керівники органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій, силових відомств, освіти та охорони здоров’я району, виконавчий апарат районної ради, начальники відділів, секторів і управлінь райдержадміністрації, представники громадськості та районних ЗМІ.
Розпочато пленарне засідання із того, що голова Балаклійської районної виборчої комісії представила загалу депутата районної ради сьомого скликання Соснову Олену Василівну, обраною від Балаклійської районної в Харківській області організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та головою районної ради Олександром Миколайовичем вручено посвідчення депутата. Зміни відбулися у зв'язку із достроковим припиненням депутатських повноважень депутата Новака Леоніда Володимировича (за заявою).
Потім, депутатами було ухвалено ряд процедурних питань, які стосувались порядку денного, регламенту, секретаріату, тощо.
На розгляд сесії було винесено понад тридцять питань, які відповідно до Регламенту районної ради попередньо розглядалися на засіданнях профільних постійних комісій та президії районної ради.
Затвердивши порядок денний, депутати перейшли до розгляду питань.
Далі голова районної державної адміністрації С.І. Масельський прозвітував про виконання Програми соціально-економічного розвитку Балаклійського району за 2017 рік, в якому йшла мова про розвиток базових галузей економіки та інфраструктури життєзабезпечення, підвищення стандартів життя Балаклійського району, та ознайомив із проектом рішення Програми соціально-економічного розвитку Балаклійського району на 2018 рік.
Звітуючи перед депутатським корпусом, Степан Іванович, зокрема, сказав, що за звітний період вдалося досягти позитивних зрушень у реальному секторі економіки та у вирішенні соціальних проблем району. Обсяг реалізованої промислової продукції за 2017 рік склав 41,9 млрд. грн., що складає 28,1% у загальному обсязі реалізованої продукції по області і за цим показником район посідає перше місце серед районів області. Також було озвучено обсяг виробництва продукції сільського господарства по всіх категоріях господарств за 2017 рік склав та обсяг капітальних інвестицій.
Проведено ряд заходів, спрямованих на ремонт закладів освіти, охорони здоров’я, культури із залученням коштів бюджетів усіх рівнів. Значна увага приділена відновленню доріг загального користування району. На експлуатаційне утримання автодоріг загального користування району з місцевих бюджетів було виділено 6,7 млн. грн., з яких 5,1 млн. грн. кошти районного бюджету. У 2017 році за рахунок коштів місцевих бюджетів виконано ремонт комунальних доріг у 28 населених пунктах району на загальну суму 19,3 млн. грн., що більше у порівнянні з 2016 роком в 1,7 рази
Середньомісячна заробітна плата за 2017 рік становила 8690 грн., що до відповідного періоду попереднього року становить 139,2 %, до середнього рівня по області – 134,8 %.
Разом з тим, голова районної державної адміністрації зауважив, що усвідомлює наявність в районі цілого ряду проблемних питань, над якими ще слід працювати. Він наголосив, що важливою умовою для їх вирішення є співпраця виконавчої та представницької гілок влади, сприяння депутатського корпусу, підтримка сільських селищних та міської рад.
Наприкінці доповіді, Степан Масельський подякував всім працюючим в структурних підрозділах за плідну працю та вагомий внесок у роботу.
Було вирішено й ряд фінансових питань, які озвучила начальник фінансового управління райдержадміністрації Лідія Гололобова. Депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за 2017 рік. Було також внесено зміни до показників районного бюджету на 2018 рік.
Також знято з контролю програми, термін дії яких закінчився минулого року. Внесено зміни до районних програм по освітянській галузі, розвитку місцевого самоврядування, профілактики правопорушень, реформування системи закладів для дітей – сиріт та дітей позбавленого піклування.
Депутати вирішили ряд питань, що стосуються управління майном комунальної власності територіальних громад району та затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, наданих в оренду для ведення фермерських господарств.
Загалом, із врахуванням деяких зауважень депутатів на пленарному засіданні ХХХ сесії районної ради було схвалено 31 проект рішень.
З прийнятими рішеннями можна ознайомитись на веб-порталі районної ради в розділі "Рішення" головного меню.