Селекторна нарада

Також участь у нараді взяли керівники органів місцевого самоврядування району та представники ініциативних груп району.
Учасниками наради були обговорені цьогорічні нововведення для конкурсантів, що були прийняті за підсумками минулого року. А також робота та критерії оцінювання конкурсного комітету, план проведення конкурсу та особливості реалізації проектів.
«Цьогоріч конкурс «Разом в майбутнє» проводиться вже всьоме. За шість років існування конкурсу до участі було подано декілька тисяч заяв. Кожного року цей проект стає все масштабнішим – люди починають вірити в свої сили та обов’язкову підтримку влади. Цей конкурс був запроваджений з метою підтримки ініціативи з місць та допомогти у вирішенні нагальних проблем громади. Цього року також необхідно приділити увагу не кількості, а якості поданих до участі проектів» - наголосила Людмила Немикіна.
Секретаріат Конкурсного комітету цього року очолила начальник управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату обласної ради Олена Кулик. За її словами, вже у січні розпочнеться проведення навчально-методичних семінарів, практикумів із менеджменту проектів для громад, що продовжуватимуться з 10 по 22 січня. Строки прийому проектних заявок – з 22 січня по 15 березня включно.
Обговорили й цьогорічні нововведення. Як зазначила начальник відділу розвитку територіальних громад, інвестицій та проектного менеджменту Олена Мороз, подання проектної заявки на участь у конкурсі з цього року відбуватиметься в електронному варіанті.
Про зміни у Положенні конкурсу розповіла Людмила Немикіна, яка повідомила, що цьогоріч ініціаторами міні-проектів також стануть громадські організації, вони зможуть запропонувати проекти до участі у конкурсі і у разі перемоги у конкурсному відборі – контролюватимуть їх виконання. Це дуже важливо тому, що дає можливість громаді самій вирішити, що необхідно робити.
Цього року конкурс проходитиме зі змінами: по-перше, збільшено суму фінансування на міні-проекти з 200 тис. грн. до 300 тис. грн.; по-друге, введена ще одна номінація, що буде стосуватися співробітництва територіальних громад й це вже будуть більш масштабні проекти загальною вартістю понад 1,5 млн грн. Важливою також є номінація «Історико-культурна спадщина та розвиток туризму», у рамках якої відбуватиметься відновлення пам'яток культури задля підвищення привабливості регіону як туристичного».

Положення про порядок проведення обласного конкурсу