Вифлеємський вогонь миру

Наприкінці грудня, пластуни урочисто передали Вифлеємський вогонь миру у Патріаршому соборі Української греко-католицької церкви. З того моменту в Україні офіційно розпочалась скаутська естафета, метою якої є поширення вогню миру в кожну українську домівку до Різдва Христового,
«З великою радістю приносимо сьогодні цей вогонь, і цього року ми поширюємо цей вогонь по Харківській області, бо нас багато і ми маємо одну мету – допомагати іншим. Бажаємо в наступному році розквіту, успіхів та натхнення вам і усім вашим працівникам, розквіту вашому місту», – сказала пані Ірина, представник осередку «Пласт» у Харкові.
Зазначимо, що саме Вифлеємський Вогонь завжди був передвісником свят, затишку і всього теплого, з чим нам асоціюється Різдво. Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою, і впродовж останніх років для багатьох Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається у церкві до Йордану, а потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.
У свою чергу керівники району, від імені всієї громади подякували пластунам та підкреслили, що Україні потрібні мир, злагода та любов. "І ваша місія, ваша ініціатива надзвичайно важливі".

Довідка:

Вифлеємський вогонь миру - міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає в поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.
Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.
По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту – Національної скаутської організації України. Пластуни беруть Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передають його українській громаді, церквам, заносять до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.