Чергова сесія Харківської обласної ради

Відкриваючи пленарне засідання XIII сесії Харківської обласної ради VII скликання Голова обласної ради Сергій Чернов привітав працівників місцевого самоврядування із професійним святом.
«Це свято майже 13 тисяч депутатів усіх рівнів Харківщини. Хочу подякувати вам за вашу роботу. Разом з вами в усій області громади, вся армія представників місцевого самоврядування, четвертий рік поспіль продовжує впровадження реформ, задля того, щоб такі незрозумілі раніше слова як «децентралізація», «субсидіарність», стали нормою повсякденного життя громад кожного регіону.
Хочу від себе особисто подякувати усім керівникам, працівникам, що цілодобово віддають себе справі щоб покращити життя людей. Саме в ефективній праці на базовому рівні лежить успіх розвинутої, демократичної та правової держави. І мені б хотілося, щоб ми з вами реалізували ті завдання які перед собою ставимо, ставить перед нами Президент та Уряд, затверджуючи концепцію реформи децентралізації влади. Хай вам щастить. Будьте здорові, будьте успішні», - сказав голова Харківської обласної ради.

До початку розгляду сесійних питань керівництво Харківщини вручили відзнаки Почесним громадянам Харківської області, які були удостоєні цього звання рішенням минулої сесії.
Загалом депутати розглянули близько 90 питань, серед яких обласний бюджет на 2018 рік.
Вісім пунктів пленарного порядку денного було приділено питанням територіальної оборони, цивільного захисту, протидії тероризму, забезпечення публічної безпеки.
Зважаючи на завершення року, депутати в плані контролю ознайомились з ходом виконання 16 регіональних програм. Також внесли зміни до п’яти чинних програмних документів.
Крім того, депутатський корпус затвердили шість обласних програм на найближчі роки: розвитку цивільного захисту Харківської області на 2018-2020 роки; територіальної оборони Харківської області на 2018-2019 роки; протидії терористичній діяльності на території Харківської області на 2018 рік; розвитку дорожнього господарства Харківської області на 2018-2020 роки; інформатизації Харківської області "Електронна Харківщина" на 2018-2020 роки; економічного і соціального розвитку Харківської області на 2018 рік.
Внесено зміни до обласного бюджету і програми соціально-економічного розвитку поточного року, розглянулись основні показники бюджету на 2018 рік
Майже половина питань мали кадровий та майновий характер, а також стосувались погодження клопотань з надання у користування надр.
Обласна рада підготувала нове Положення про порядок проведення обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє», яке й винесене для затвердження у сесійну залу. Зміни, передбачені у Положенні, модернізують конкурс, підвищуючи рівень фінансового забезпечення проектів громад до 300 тис.грн та змінюючи акцент з енергоефективності на проекти добробуту громад, благоустрою довкілля, розвитку туризму. Окремим напрямом у конкурсі визначене співробітництво громад, вартість проектів у цій номінації на рівні 1,5 млн грн. Співфінансування всіх проектів у розмірі 50% обласна рада залишає у Положенні незмінним.
В ході пленарного засідання депутати також ухвалили рішення з перейменування сіл на Нововодолажчині; внесли зміни до Перспективного плану формування громад області; затвердили план роботи облради на наступний рік.