3.28 - Балаклійська районна рада

Балаклійська районна рада

3.28

БАЛАКЛІЙСЬКА РАЙОННА РАДА
      ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ
 XXVІIІ  СЕСІЯ VIІ СКЛИКАННЯ
________________________________________________________________________________
ПРОЕКТ РІШЕННЯвід „____”____________ 2017 року                                                                                        №____-VII


Про виконання районної
Програми  оздоровлення  та відпочинку дітей
на 2014-2017 роки в Балаклійському районі,
затвердженої рішенням районної ради
від 28 лютого 2014 року № 617-VІ (зі змінами)


Заслухавши і обговоривши інформацію начальника відділу у справах молоді та спорту районної державної адміністрації Кунденка С.В. "Про виконання районної Програми  оздоровлення та відпочинку дітей на 2014-2017 роки в Балаклійському районі, затвердженої рішенням  районної ради від 28 лютого 2014 року  № 617-VІ (зі змінами)", відповідно до статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" районна рада

ВИРІШИЛА:

1.  Інформацію начальника відділу у справах молоді та спорту районної державної адміністрації Кунденка С.В. "Про виконання районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2014-2017 роки в Балаклійському районі, затвердженої рішенням  районної ради від 28 лютого 2014 року  № 617-VІ (зі змінами)" взяти до відома.

2. Рішення  районної ради від 28 лютого 2014 року №617-VI "Про районну Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2014-2017 роки в Балаклійському районі" зняти з контролю.Голова районної ради                                                                                           О.Літвінов


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту рішення Балаклійської районної ради 
"Про виконання районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей
на 2014-2017 роки в Балаклійському районі, затвердженої рішенням  районної ради
від 28 лютого 2014 року  № 617-VІ (зі змінами)"


Проект рішення розроблено у зв’язку із закінчення терміну дії районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2014-2017 роки в Балаклійському районі, затвердженої рішенням  районної ради від 28 лютого 2014 року  № 617-VІ (зі змінами).
На виконання  районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2014-2017 роки в Балаклійському районі, з метою створення сприятливих умов для забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей Балаклійського району в районі була проведена відповідна робота щодо організації літнього оздоровлення дітей.
Різними організаційними формами оздоровлення та відпочинку  в оздоровчому сезоні 2017 року охоплено 7726 дітей ( всього в районі 7728 дітей шкільного   віку), а саме:  2410 дітям надані послуги з відпочинку в таборах з денним перебуванням, 720 дітям надані послуги з оздоровлення та відпочинку  в ПДЗОВ «Олімпія», 420 дітей отримали послуги з оздоровлення та відпочинку  в дитячому таборі санаторного типу на базі санаторію-профілакторію «Факел», 450 дітей оздоровлено в   санаторно-курортних закладах,  510 дітям організований відпочинок туроператорами, 16 дітей відпочивали в дитячих центрах, 3200 дітям був організований відпочинок  батьками.
В Балаклійському районі  мережа закладів оздоровлення та відпочинку склала 35 закладів: 33 заклади  з денним перебуванням, позаміський заклад оздоровлення та відпочинку дітей «Олімпія», дитячий оздоровчий табір санаторного типу на базі санаторію-профілакторію «Факел» ГПУ «Шебелинкагазвидобування».    
Вартість путівки до ПДЗОВ «Олімпія»  в 2017 році становила 4450 грн., вартість однієї доби перебування в закладі впродовж оздоровчої зміни - 212 грн.  Паспортна потужність закладу - оздоровлення 960 дітей протягом 3 літніх оздоровчих змін. В оздоровчому сезоні 2017 року було оздоровлено 720 дітей. Заклад був звільнений від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки ( Рішення Балаклійської міської ради від 23 січня 2015 року №16-VI).
Вартість путівки в дитячому оздоровчому таборі на базі санаторію-профілакторію «Факел» склала 10000 грн., вартість однієї доби перебування в закладі - 476 грн.  Паспортна потужність закладу - оздоровлення 420 дітей протягом 3 оздоровчих змін. Протягом літнього сезону 2017 року було оздоровлено 420 дітей.
З 01.06.2017   працювали  33 заклади з денним перебуванням на базі загальноосвітніх шкіл району, в яких було забезпечено дотримання належного нагляду за дітьми, режиму харчування, денного відпочинку, проведення відповідної виховної фізкультурно-спортивної та культурно-екскурсійної роботи. Було охоплено відпочинком 2410 дітей шкільного віку. На організацію харчування дітей в закладах з денним перебуванням  було виділено 371 тисячу гривень з районного бюджету .
На санаторний режим роботи в літній період (90 днів) були переведені дошкільні навчальні заклади району. На ці цілі з районного бюджету було виділено 285 тисяч грн.
Під час проведення оздоровчої кампанії 2017 року в  закладах оздоровлення та відпочинку району було забезпечено контроль за дотриманням дитячими закладами оздоровлення та відпочинку вимог Законів України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та Кодексу цивільного захисту України, за створенням належних умов для охорони життя і здоров’я дітей, якісного харчування, за дотриманням санітарних правил, правил протипожежної безпеки, правил проведення екскурсій походів, купання у водоймах.     Особлива увага в закладах оздоровлення та відпочинку району була приділена проведенню культурно-мистецьких заходів, в т.ч. в рамках патріотичного виховання дітей та молоді , пропаганді здорового способу життя, занять фізкультурою та спортом.
Позмінно працювали робочі  комісії з перевірки готовності до своєчасного відкриття та належного функціонування  закладів оздоровлення та відпочинку .
Районною державною адміністрацією був забезпечений своєчасний та якісний підбір дітей для направлення їх до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок бюджетних коштів відповідно до чинного законодавства. В ході проведення оздоровчої кампанії значна увага була приділена дітям, які потребують соціальної уваги та підтримки - дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування,  дітям учасників бойових дій, дітям-інвалідам, дітям з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітям диспансерної групи, талановитим та обдарованим дітям (переможцям міжнародних, всеукраїнських, обласних та районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінники навчання), дітям диспансерної групи, дітям працівників агропромислового комплексу та  соціальної сфери села. Оздоровлення дітей пільгового контингенту  здійснювалось по путівках до закладів оздоровлення та відпочинку, отриманих  від Управління у справах молоді та спорту обласної державної адміністрації. Діти пільгових категорій були оздоровлені як в  центрах, таборах,  санаторіях, які знаходяться на території Харківської області, так і на Закарпатті, узбережжі Азовського та Чорного морів.
Для оздоровлення дітей  пільгових категорій району виділено 462 тисячі  800  грн. з районного бюджету. Замовником закупівель путівок з оздоровлення та відпочинку дітей став відділ у справах молоді та спорту районної державної адміністрації.
За результатами тендеру перемогу отримав ПДЗОВ «Олімпія», відповідно було придбано 114 путівок для дітей пільгових категорій Балаклійського району. Дитячі путівки були   розподілені між дітьми пільгових категорій згідно чинного законодавства.
В оздоровчому сезоні 2017 року продовжена практика щодо підтримки учасників бойових дій, працівників, які фінансуються з районного бюджету,  працівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування районного рівня,  шляхом надання адресної соціальної допомоги на здешевлення вартості путівки для дітей до ПДЗОВ «Олімпія» на суму вартості харчування в розмірі 2352 грн. Відповідно були внесені зміни та доповнення до районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2014-2017 роки в Балаклійському районі. З районного бюджету виділено 305 тисяч 760 грн. на ці цілі. Матеріальна допомога була виділена 130  громадянину.
Всього було оздоровлено 6455 дітей пільгових категорій (всього в районі 6457 дітей, які потребують додаткової уваги та підтримки), що становить 99,9% до загальної кількості. 
На фінансування оздоровчої кампанії 2017 року, враховуючи кошти районного бюджету (1 млн. 424 тис. грн.) , кошти підприємств, профспілок,  кошти батьків, спонсорів разом витрачено  17 млн. грн. 104 тис. грн.
Хід оздоровчої кампанії 2017 року  в широкому спектрі  висвітлено в районних засобах масової інформації.

Всі заходи передбачені районною Програмою на 4 роки виконані в повному обсязі.

Начальник відділу у справах
молоді та спорту
райдержадміністрації                                                С.В. Кунденко