Планування проведення урочистостей

За повідомленням Оксани Леонідівни, 23 серпня орієнтовно об 11.00 в Балаклійському районному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставок «Таємничий світ скульптур Олександра Фролова» та «Балаклійці у літописі спортивної слави».

Орієнтовно о 12.00 годині в Балаклійському районному Будинку культури буде проведено святковий концерт до Дня Державного Прапора України, 26-ї річниці незалежності України та дня міста Балаклія «Україно, пісне моя», на якому відбудеться урочисте нагородження кращих працівників трудових колективів району.

24 серпня о 06 годині ранку на вулиці Жовтневій розпочнеться святковий театралізований ярмарок, на якому представлять свої експозиції сільські, селищні, міська територіальні громади, організації і підприємства оптової та роздрібної торгівлі, промислові і сільськогосподарські підприємства району та області. Керівникам органів місцевого самоврядування наголошено на тому що, кожна територіальна громада повинна підготувати експозиційний майданчик, оформлений в етнічному стилі з ознаками,  які характеризують відповідне село та майданчик має відповідати загальній темі ярмарку «Казки та легенди Балаклійщини».

Кожна рада представе традиційну страву свого села (селища, міста), у рамках конкурсу «Традиційна страва Балаклійщини». Страва має бути притаманна своєму регіону, представлення страв має відбуватись під час робочого огляду павільйонів рад. Пригощати стравою має людина в образі героя казки, обраної громадою. Кожна рада готує свій виставковий павільйон, у якому протягом ярмарку буде організовано пригощання всіх пересічних гостей міста та ярмарку.

Рекомендовано кожній раді мати кульки, прапорці або інші сувеніри з логотипом ради чи привітанням з Днем Незалежності, які мають роздаватись гостям вашої експозиції.

Культурно - розважальна програма ярмарку розпочнеться о 7.00 годині ранку. Ярмаркову площу буде поділено на декілька майданчиків:

1.                   Експозиції громад (вздовж вулиці Жовтневої)

2.                   Творчий майданчик – «Місто майстрів» (праворуч від будівлі РДА)

3.                   Спортивний майданчик – «Козацькі розваги» (ліворуч від будівлі РДА – біля Районної бібліотеки)

4.                   Дитячий майданчик – «Дитячий світ» (в парку за будівлею РДА)

5.                   Головна сцена (площа перед будівлею РДА)

До програми будуть включені ігри та конкурси, а саме:

о 7.00 - Початок роботи творчого майданчику «Міста майстрів» - на окремому майданчику представлено інтерактивний павільйон промислів та декоративно – ужиткового мистецтва. Виставка  та майстер – класи від майстрів територіальних громад, де протягом свята всі охочі можуть випробувати себе.

о 7.00 - Початок роботи спортивного майданчику «Козацькі розваги» - на якому в театралізованій формі передбачено проведення спортивних змагань з гирьового спорту, армрестлінгу, армліфтингу, жонглювання гирями, перетягування канату, визначення найсильнішого учасника ярмарку тощо.

о 8.30  - Початок роботи дитячого майданчику «Дитячий світ» - на якому організовано проведення ігрових моментів, дитячі майстер-класи, святковий грим, атракціони та окрема дитяча сцена, на якій виступають дитячі колективи району, гірка та батут для дітей.

з 7.00 до 9.00 – конкурс рушників «Рушник мого роду» та  конкурс «Балаклійський сувенір» - Кожна  територіальна громада біля головної сцени представляє найстаріший рушник свого населеного пункту з короткою анотацією (якого року рушник, хто майстер, що символізує – дану інформацію надати до відділу культури до 15.08.2017) та український сувенір, який має відобразити особливості свого населеного пункту чи певної місцевості. Сувеніри виготовляються з природних та штучних матеріалів.

з 7.00 до 8.00 – Головна сцена «Це моя Україна!» - творчі виступи аматорських колективів Балаклійського району на головній сцені (програма виступів доопрацьовується). 

з 8.00 до 8.20 – перший етап конкурсу «Ярмаркова красуня». В рамках першого етапу конкурсу конкурсантки мають продефілювати на головній сцені та представити ярмаркове вбрання.

з 8.20 до 8.50 – Головна сцена «Це моя Україна!» - продовження творчих виступів аматорських колективів Балаклійського району.

з 8.50 до 9.10 – другий етап конкурсу «Ярмаркова красуня». В рамках етапу конкурсантки мають бути вдягнені в старовинні автентичні вишиванки (інформацію про вбрання необхідно подати спільно з інформацією про рушник).

з 9.10 до 9.30 - Головна сцена «Це моя Україна!» - продовження творчих виступів аматорських колективів Балаклійського району.

о 9.30 – розпочнеться урочистий мітинг з нагоди Дня Державного Прапору України та 26 - річниці незалежності України.

В рамках мітингу:

- відбудеться урочиста церемонія підняття Державного Прапору України.

– покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку та покладання квітів до    пам’ятника загиблим воїнам.

- виступ керівників району та гостей заходу

- урочисте нагородження Почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради

о 10.15 – хвилина мовчання в пам'ять про всіх загиблих за Україну.

По завершенню мітингу відбудеться нагородження:

1. Кращих учасників театралізованого ярмарку за найкраще представлення сільськогосподарської продукції, товарів, збереження народних традицій.

2. Переможниць конкурсу «Ярмаркова красуня»

3. Переможців конкурсу рушників «Рушник мого роду»

4. Переможців  конкурсу «Балаклійський сувенір»

З 18.00 до 22.00 години на пл. Ростовцева буде проведено вечірню святкову концертну програму, яка включатиме в себе:

З 22 по 24 серпня з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та 26-ї річниці незалежності України територіальним громадам разом з клубними закладами та бібліотеками району рекомендовано провести на високому рівні в  населених пунктах святкові концерти, тематичні вечори, театралізовані дійства, конкурсно – розважальні програми, масові гуляння, святкові дискотеки для молоді.  Крім того з нагоди відзначення державних свят селищним та сільським радам забезпечити проведення святкових ярмарків на територіях населених пунктів.

Органам місцевого самоврядування було наголошено щодо проведення заходів з благоустрою населених пунктів, упорядкування об’єктів культурної спадщини, пам’ятників та місць поховання осіб, які загинули у боротьбі за незалежність України, воїнів, полеглих у боях за її свободу та забезпечити святкове оформлення населених пунктів району з використанням державної символіки, встановлення Державних Прапорів України на будівлях адміністративних установ, організацій, підприємств.