Мітинг - Балаклійська районна рада

Балаклійська районна рада

Мітинг

"Афганістан болить у наших душах"…

15 лютого відзначають річницю виведення радянських військ з Афганістану. Вже 28 років минуло, а в пам’яті “афганців” і досі живе та війна – приходить у спогадах, у снах. Цього дня збираються вони, щоб побачитись, поспілкуватись, згадують страшні миттєвості, поминають своїх друзів, які залишилися навічно молодими, навічно в строю.

День пам’яті розпочався саме сьогодні, біля пам’ятного знаку воїнам – афганцям, де відбувся захід з нагоди 28-ї річниці виведення військ з Афганістану, в якому взяли участь голова районної ради О.М. Літвінов, голова районної держаної адміністрації С.І. Масельський, міський голова І.М. Столбовий, керівники підприємств та організацій, представники силових структур району, трудових колективів району, представники засобів масової інформації та громадськість міста.
Затим у рамках естафети пам’яті урочисті заходи поетапно відбулися у кількох селах району де місцеві громади, учнівська молодь вшанували пам’ять полеглих на далекій афганській землі односельців та віддали данину поваги ветеранам-інтернаціоналістам.
Миротворців, а також військових, які ціною власного життя захищають суверенітет та цілісність України, із Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав та відзначенням річниці виводу військ з Республіки Афганістан привітав голова районної ради Олександр Літвінов.
- Щиро вдячний усім учасникам бойових дій на території інших держав за мужність і героїзм, професіоналізм і високу відповідальність. Саме ваша військова доблесть та патріотизм є взірцем для нинішнього покоління українських військовослужбовців, які з честю виконують важливі військові завдання, захищаючи незалежність та територіальну цілісність нашої держави на сході країни. Ваше покоління – це покоління мужніх, відданих країні та обов’язку, чоловіків! Вдячність за ваш героїчний подвиг назавжди залишиться в серцях співвітчизників та тих народів, честь і гідність яких ви допомагали відстоювати!
В ході урочистого мітингу за активну громадську діяльність, вагомий особистий внесок у військово-патріотичне виховання молоді та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Подякою голови Балаклійської районної державної адміністрації та голови Балаклійської районної ради були нагороджені учасники бойових дій:
Башкатов Василь Миколайович
Денисенко Юрій Миколайович
Капустянський Олександр Григорович
Коскін Павло Олександрович
Красило Валерій Іванович
Онацький Максим Олексійович
Шаповал Василь Петрович
Шовчко Дмитро Іванович
Коробка Андрій Юрійович

Та не усі воїни повернулися назад, до своїх родин. Більше трьох тисяч українських воїнів більше не переступили поріг рідного дому. Усіх героїв, які віддали своє життя, відстоюючи честь інших держав, вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам'ятного знаку.
По завершенню урочистої частини відбувся концерт у районному будинку культури "Дзвони пам'яті", який підготували працівники РБК та аматори Балаклійщини.
Також з нагоди пам’ятної дати та з метою виховання підростаючого покоління на прикладах героїзму, утвердження високих моральних цінностей та громадянської свідомості в загальноосвітніх навчальних закладах району проведено уроки мужності, у бібліотеках, музейних кімнатах та куточках бойової слави відбулися виховні години з висвітлення подій в Афганістані та участі у миротворчих місіях на території інших держав громадян України.