Вшанування пам’яті - Балаклійська районна рада

Балаклійська районна рада

Вшанування пам’яті

День визволення Балаклії зібрав громаду району на Алеї Слави

Початок лютого  особливий для усіх поколінь нашого Балаклійського краю. Бо саме в ці дні 1943 року було розпочато визволення району від німецько-фашистських загарбників.  6 лютого, з нагоди 74-ї річниці визволення Балаклії від фашистських загарбників, відбулося покладання квітів до Вічного вогню на Алеї Слави.

У заході взяли участь голова районної ради Літвінов О.М, голова районної державної адміністрації Масельський С.І, голова Балаклійської районної організації ветеранів Захаров О.М. керівники підприємств та організацій, представники силових структур, трудових колективів району, засобів масової інформації та громадськістьі міста.

До учасників мітингу звернувся голова Балаклійської районної організації ветеранів Захаров О.М.

"Від імені президії Ради районної організації ветеранів вітаю всіх з великим святом - Днем визволення нашого рідного міста. Бажаю здоров’я, щастя, благополуччя, мирного неба вам, вашим сім’ям і всім жителям Балаклії. Дякуємо за те, що ви приходите в знаменні дні на Алею Слави, щоб вшанувати визволителів, які віддали своє життя в ім’я того, щоб жили ми" - зазначив він.

В цей світлий день з глибокою скорботою та вдячністю пом’янімо, дорогі земляки, усіх хто не повернувся з фронтових доріг Великої Віт

чизняної. Найвищою ціною вони вибороли для нас щастя жити і працювати під мирним небом.

Доземно вклоняємося в цей святий день усім нашим землякам-ветеранам, котрі на своїх плечах винесли і тягар воєнного лихоліття, і післявоєнні відбудови. Назавжди вічною і живою залишається пам’ять нащадків. На ній тримається рід людський та стоїть держава.

Довідково:

74 роки тому розпочалось визволення частини населених пунктів Балаклійського району від німецько-фашистських загарбників.
Були звільнені:
4 лютого 1943 року – села Бригадирівка, Нурове, Вишнева, Веселе;
5 лютого — села Борщівка, Вербівка, Вовчий Яр, Лагері, Явір, Пришиб, Явірське, Червоний Яр, Яковенкове, Крючки;
6 лютого — місто Балаклія, селище Андріївка, село Норцівка;
7 лютого — село Новомиколаївка;
8 лютого — село Вільхуватка;
9 лютого — село Залиман;
10 лютого — селище Савинці, села  Морозівка, Довгалівка, Щурівка.